Poduszkowce

Tecnotek Polska jako członek grupy TECNOTEK jest oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem poduszkowców transportowych, pasażerskich i ratunkowych firmy Neoteric Hovercraft Inc (USA). Poduszkowce oferowane w tej klasie są powszechnie wykorzystywane przez policję, straż wodną, ratownictwo wodne a także jako sprzęt turystyczny i rozrywkowy.

Poduszkowiec może przemieszczać się nad płaskim obszarem - wodą, stałym lądem, ale także nad terenem grząskim lub bagiennym i lodem czy też śniegiem. Nacisk poduszkowca na podłoże jest tak niewielki, że w praktyce może on przelecieć nad jajkiem, nie rozbijając go. Prędkości osiągane przez poduszkowce sportowe wynoszą do 130 km/h.

Najnowszej klasy poduszkowce są wyspecjalizowanymi urządzeniami o modułowej konstrukcji, umożliwiającej ich dostosowywanie do rozmaitych wymagań klienta. Łączą one w sobie szybkość (poduszkowce użytkowe umożliwiają przemieszczanie się z prędkością do 70-80 km/h, sportowe do 130 km/h) i efektywność (niewielkie zużycie paliwa) a do tego nie posiadają ograniczeń innych pojazdów (poduszkowiec doleci tam gdzie nie dotrze samochód terenowy czy amfibia i gdzie nie wyląduje helikopter - np. z powodu mgły).

Bardzo istotnym aspektem użytkowania poduszkowców jest ich minimalny wpływ na ekosystem – pojazd nie styka się z podłożem, nie wzburza wody, nie niszczy torfowisk , trawników ani pól uprawnych. Co najwyżej zrobi trochę kurzu ;-)

Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest praktycznie dowolne dostosowanie zamawianego pojazdu do potrzeb:

Muzyka:

Tecnotek Polska Sp. z o.o. S.K.A, kapitał zakładowy 75.000 PLN, opłacony w całości